Aktualności

"OTWARTA SZKOŁA" W FERIE ZIMOWE!!!!!
Niezapomniane jasełka w Szkole Podstawowej w Zabielu
- 1
„Przygotuj serce na przyjście Pana” – pod tym hasłem 19 grudnia 2019 w Szkole Podstawowej w Zabielu odbyły się uroczystości wprowadzające nas w okres świąt Bożego narodzenia .
Główną częścią tego dnia było przedstawienie jasełkowe pt. „Broda Heroda”. To pełna humoru i wzruszeń niebanalna historia Świąt Bożego Narodzenia. Obok postaci Maryi, Józefa, Heroda, pasterzy, aniołów i diabłów na scenie pojawiły się zwierzęta ze szczególną rolą pewnej ptasiej rodziny, której losy krzyżują się z przeżyciami Świętej Rodziny w Nazarecie. Swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne zaprezentowały dzieci oddziału przedszkolnego oraz klas starszych.
Za sprawą niezwykłej scenografii, pieczołowicie dobranych strojów i rekwizytów oraz piosenek, tańców i przede wszystkim ciekawego scenariusza, zgromadzeni przenieśli się w czasy narodzin Jezusa. Przedstawienie rozbawiło publiczność, czasami zaskoczyło, ale przede wszystkim pobudziło do refleksji nad odwieczną walką dobra ze złem.
Za swój artystyczny trud wykonawcy i wszyscy ci, dzięki którym przedstawienie było tak dobrze przygotowane, otrzymali gromkie brawa, a dzieci kosz słodyczy od pani Beaty Pietruszki Podlaskiego Kuratora Oświaty.
Na widowni zasiedli wyjątkowi goście: pani Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty, Józef Bogdan Wiśniewski wójt gminy Kolno, Anastazy Jan Kalinowski przewodniczący Rady Gminy Kolno, Witold Gronostajski dyrektor łomżyńskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Białymstoku wraz z panią Dorotą Szymonowicz starszym wizytatorem , Stanisław Szymańczyk dyrektor ZOPO w Kolnie, Bogusława Sekścińska radna gminy Kolno, Jacek Smaka sołtys wsi Kolimagi , pani Małgorzata Przytuła przewodnicząca Rady Rodziców oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie. Jak na spotkanie opłatkowe przystało były też życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem. Każdy uczestnik spotkania otrzymał piernikowe serce, a honorowi goście świąteczne stroiki przygotowane przez jedną z mam.
9
Zaproszenie
Jasełka pt.:"Broda Heroda"
MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO ŁOMŻY
03.12.2019r. (wtorek) z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wybraliśmy się na mikołajkową wycieczkę do Łomży. Nieco „przyspieszone” Mikołajki postanowiliśmy spędzić w kinie, oglądając film o poświęceniu i przyjaźni - „Był sobie pies 2”. Zrelaksowani, a niektórzy wzruszeni wróciliśmy do szkoły.
Mikołaju!! - 06 grudnia liczymy jeszcze na upominki w butach!!!!!!
Okres świąteczny – czas start!!!!!
Andrzejki szkolne!
Rada Samorządu Uczniowskiego serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i wychowawców klas IV - VIII na wróżby andrzejkowe i dyskotekę szkolną w czwartek 28.11.2019r. od godz 17.

Wywiadówki!
Drodzy Rodzice, w dniu 21.11.2019r. (czwartek) zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas.
101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W Szkole Podstawowej w Zabielu obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się w piątek 8 listopada o godzinie 11:11, ponieważ wtedy cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „ Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego.
12 listopada odbył się apel przygotowany przez uczniów. Klasa 8 przedstawiła historię losów Polski w przełomowych momentach dla odzyskania niepodległości. Uczniowie klas 1-3 uświetnili apel wzruszającym śpiewem i krótką scenką pokazującą rządy polskich władców oraz ich wybitne osiągnięcia.
Mali i młodzi artyści spowodowali, że uroczystość była pełna wzruszeń i emocji. Na widowni zasiedli zaproszeni goście, pani dyrektor, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
Na zakończenie apelu wspólnie odśpiewaliśmy kilka pieśni patriotycznych, oddając tym samym hołd poległym za Ojczyznę i jednocześnie włączając się w akcję „Patriotyczne Śpiewanie”. Całą uroczystość podsumowała Pani dyrektor Ewa Lipnicka, podkreślając powagę tej rocznicy.
''Młodzi głosują" w SP w Zabielu
W Szkole Podstawowej w Zabielu, tak jak w ponad 900 szkołach w całym kraju, przeprowadzona została symulacja wyborów parlamentarnych w ramach programu edukacyjnego "Młodzi głosują". Jego celem było zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym do świadomego udziału w wyborach.
W szkole w Zabielu wybory odbyły się w środę, 09. października 2019r.
W ramach programu uczniowie przygotowali i przeprowadzili w swoich szkołach symulację wyborów na wzór wyborów powszechnych. W szkole powołana została młodzieżowa komisja wyborcza, której zadaniem było czuwanie nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Przygotowany został także lokal wyborczy - w świetlicy szkolnej. Organizatorzy projektu "Młodzi głosują" przygotowali karty wyborcze, na których umieszczone były nazwy rzeczywistych komitetów wyborczych biorących udział w wyborach powszechnych. Do udziału w wyborach zachęcani byli uczniowie klas VI, VII i VIII. Po wyborach uczniowie sporządzili protokoły, zawierające informacje o wynikach i frekwencji .
Dzięki programowi „Młodzi głosują” uczniowie doświadczyli, jak wygląda proces wyborczy, jaki wpływ na wynik wyborów ma ich decyzja o udziale w nich i oddany przez nich głos. Uczniowie wiedzą, że oddany głos może zaważyć na wyniku wyborów, dlatego też udział w projekcie zwiększa szansę na to, że jako osoby dorosłe będą brać w nich udział.
Uczniowie zaangażowani w projekt prowadzili też kampanie profrekwencyjne, w ramach których zachęcali uczniów do udziału w wyborach - przygotowali gazetkę szkolną z hasłami, informacjami na temat wyborów.
Organizatorzy podkreślają, że „projekt "Młodzi głosują" nie jest formą agitacji politycznej i zależy im wyłącznie na angażowaniu młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działanie. "Dlatego też wyniki wyborów młodzieżowych mają w pewnym sensie znaczenie drugorzędne – najważniejszy jest cały towarzyszący im proces edukacyjny".

Rada Samorządu Uczniowskiego
W wyniku wyborów z dnia 04. października 2019r. w skład Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Zabielu wchodzą następujący uczniowie:
Przewodnicząca - Kopacz Natalia
Z-ca przewodniczącej - Bednarczyk Milena
Sekretarz - Ałajko Wojciech
Skarbnik - Przytuła Katarzyna
Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego
25 września w naszej szkole odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Funkcję tę, w roku szkolnym 2019/2020, będą pełnić pani Ewa Kiełczewska i pani Małgorzata Łosiewska. Serdecznie gratulujemy!
Zebranie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy Rodziców klas I-VIII na spotkanie z dyrekcją szkoły oraz z wychowawcami w dniu 26 września 2019r. o godz. 14.30.
Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020!
Po wyjątkowo długich i ciepłych wakacjach 02 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020
Życzymy wszystkim - uczniom i nauczycielom - udanego roku szkolnego, sukcesów oraz uczucia ogromnej satysfakcji w czerwcu.
Nagrodzeni w Gminnym Konkursie "As ortografii"
10 czerwca 2019r. w Lachowie odbył się Gminny Konkurs "As ortografii"
W tym konkursie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
KLASA I
1. Mateusz Najda - I miejsce
2. Amelia Piekarska - II miejsce
KLASA II
1. Aleksander Sokołowski - I miejsce
KLASA III
1. Wiktor Duda - II miejsce
GRATULUJEMY!!!!!!!
MŁODZI GŁOSUJĄ - WYBORY DO EUROPARLAMENTU
Szkoła Podstawowa w Zabielu dnia 23.05.2019r. wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Młodzi głosują organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem akcji Młodzi głosują było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze. Projekt Młodzi głosują dostarczył uczniom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów. W młodzieżowych wyborach wzięli udział uczniowie i uczennice klas podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program Młodzi głosują dał im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej. Następny projekt Młodzi głosują odbędzie się jesienią- podczas wyborów parlamentarnych, w których na pewno weźmiemy udział.
Uczniowie i Rodzice
W dniu 24.04.2019r. zajęcia w szkole bedą odbywać zgodnie z planem.
KOMUNIKAT
Z dniem 20 kwietnia 2019r. strajk w Szkole Podstawowej w Zabielu zostaje zawieszony na czas nieokreślony.
Strajkujący nauczyciele.
Uwaga Rodzice i Uczniowie szkoły podstawowej
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabielu informuje, iż egzamin ósmoklasisty w naszej szkole odbędzie się w terminie 15-17 kwietnia 2019r. wyznaczonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Uwaga Rodzice i Uczniowie gimnazjum
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabielu informuje, iż egzamin gimnazjalny w naszej szkole odbędzie się w terminie 10-12 kwietnia 2019r. wyznaczonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Szanowni Rodzice
informuję, że ze względu na ogólnopolski strajk pracowników oświaty 90 % pracowników Szkoły Podstawowej w Zabielu przystąpiło w dniu 8.04.2019 r do strajku. W związku z tym zajęcia lekcyjne zostają zawieszone do odwołania.
Z powodu braku możliwości zapewnienia uczniom opieki i bezpieczeństwa na terenie szkoły, zwracamy się z prośbą do rodziców o wyrozumiałość i zorganizowanie w miarę możliwości opieki swoim dzieciom.
Rodzice, którzy wykupili obiady w dniach strajku nauczycieli, otrzymają zwrot poniesionych kosztów.
Bieżące informacje na temat organizacji zajęć w najbliższych dniach będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły.Ewa Lipnicka – dyrektor szkoły

UWAGA RODZICE
Szanowni Rodzice uczniów naszej szkoły oraz oddziałów przedszkolnych. W związku z tym, że prawdopodobnie od poniedziałku 8.04.2019 r. większość pracowników naszej szkoły przystąpi do strajku, może nastąpić odwołanie zajęć. Zwracam się do Państwa z prośbą o przewidzenie możliwości zapewnienia swojemu dziecku opieki. Może dojść do sytuacji, w której opieka w świetlicy szkolnej będzie niemożliwa, jeśli liczba uczniów przekroczy dopuszczalne maksimum. Na bieżąco będziemy Państwa informować o podejmowanych decyzjach. Prosimy o śledzenie wiadomości na stronie internetowej szkoły https://zsszabiele.edupage.org
Bardzo proszę o zrozumienie w tej trudnej sytuacji.
Z poważaniem
Dyrektor szkoły - Ewa Lipnicka
Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.
Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Zabielu we wrześniu 2018 roku przystąpili do konkursu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, w którym otrzymali wyróżnienie.
Celem akcji było rozbudzanie miłości do czytania wśród najmłodszych. Praca konkursowa składała się z dwóch części: relacji ze zorganizowanego w szkole ,,Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” i stworzenie komiksu o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Uczniowie pod opieką nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Pani Haliny Nadolnej z zaangażowaniem przystąpili do realizacji założonych celów. Dzieci, rodzice i nauczyciel wykazali się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i twórczością w wykonywaniu zadań konkursowych. Ich wysiłek został doceniony, uczniowie otrzymali nagrody - poduszki ,,Ryś”.
Wyróżnienie jest dla wychowanków i nauczyciela miłą i motywującą niespodzianką. Na pewno długo będą o niej pamiętać.
Opracowała
Halina Nadolna
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Kwiecień 2024
- Wszystkie
