14 lutego obchodzimy Walentynki.
Pamiętajcie, że:
14 lutego obchodzimy Walentynki.
Pamiętajcie, że:
Dnia 6 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klasy 7 i klas gimnazjalnych. 7 lutego swój bal karnawałowy mieli uczniowie klas 1-6 Szkoły Podstawowej.
Bezpieczeństwo w sieci to sprawa niezwykle istotna. Często słyszymy o namierzaniu kogoś przez Internet, o zawieraniu tragicznie kończących się znajomości albo utracie dużej ilości pieniędzy na produkty, które nigdy nie dotarły do klienta. Najczęściej jednak chodzi o zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem oraz podłączającymi się pod różne pliki niechcianymi linijkami kodu. Tutaj znajdziecie wyliczone zasady, które pozwolą wam ograniczyć te zagrożenia i bezpiecznie korzystać z komputera oraz surfować po ulubionych stronach w sieci.
1. Pamiętaj o uruchomieniu firewalla. Najlepiej na poziomie średniej ochrony z możliwością ustalania reguł. Jeżeli nie jesteś pewien czy sobie poradzisz z ręczną obsługą reguł, możesz ustawić średni lub nawet wysoki poziom ochrony.
2. Zainstaluj i używaj oprogramowania przeciw wirusom i spyware. Najlepiej stosuj ochronę w czasie rzeczywistym.
3. Aktualizuj - oprogramowanie oraz bazy danych wirusów (dowiedz się czy twój program do ochrony przed wirusami posiada taką funkcję i robi to automatycznie, często nie mają jej programy darmowe).
4. Nie otwieraj plików nieznanego pochodzenia.
5. Nie korzystaj ze stron banków, poczty elektronicznej czy portali społecznościowych, które nie mają ważnego certyfikatu, chyba, że masz stuprocentową pewność z innego źródła, że strona taka jest bezpieczna.
6. Nie używaj niesprawdzonych programów zabezpieczających czy też do publikowania własnych plików w Internecie (mogą one np. podłączać niechciane linijki kodu do źródła strony).
7. Co jakiś czas skanuj komputer i sprawdzaj procesy sieciowe - jeśli się na tym nie znasz poproś o sprawdzenie kogoś, kto się zna. Czasami złośliwe oprogramowanie nawiązujące własne połączenia z Internetem, wysyłające twoje hasła i inne prywatne dane do sieci może się zainstalować na komputerze mimo dobrej ochrony - należy je wykryć i zlikwidować.
8. Sprawdzaj pliki pobrane z Internetu za pomocą skanera, nawet jeśli wydają się niezarażone (ostrożności nigdy za wiele).
9. Staraj się nie odwiedzać zbyt często stron, które oferują niesamowite atrakcje (pieniądze, darmowe filmiki, muzykę, albo łatwy zarobek przy rozsyłaniu spamu) - często na takich stronach znajdują się ukryte wirusy, trojany i inne zagrożenia.
10. Jeżeli musisz wejść na stronę niepewną z punktu widzenia bezpieczeństwa korzystaj z pośrednictwa bramek PROXY.
11. Ważna zasada dotycząca bezpieczeństwa osobistego: nie zostawiaj danych osobowych w niesprawdzonych serwisach i na stronach, jeżeli nie masz absolutnej pewności, że nie są one widoczne dla osób trzecich.
12. Nie wysyłaj w e-mailach żadnych poufnych danych.
13. Pamiętaj, że żaden bank nie wysyła e-maili do swoich klientów z prośbą o podanie hasła lub loginu w celu ich weryfikacji.
Do tych zasad można jeszcze dodać jedną, niekoniecznie związaną bezpośrednio z Internetem. Jeżeli chcesz być pewien bezpieczeństwa swojego komputera nie podłączaj do niego dysków przenośnych ani kart pamięci nieznanego pochodzenia, nie podłączaj też swojego dysku do nieznanego komputera.
Źródło: http://www.bezpiecznypc.pl/zapobieganie.php
W zakładce Plan lekcji dostępny jest do pobrania plan lekcji na II semestr.
Plan lekcji na II semestr opublikowany zostanie w piatek w godzinach wieczornych.
Punkt przedszkolny i oddział "O" w dniach 22-26.02.2018r. (poniedziałek - piątek) pracują od godz. 9.00 do 13.00.
|
Data i godziny dyżurów
|
Rodzaj zajęć |
Nauczyciel |
|
poniedziałek 22 stycznia godz. 9.00 – 13.00
|
Zajęcia dla uczniów klas I-III szkoły podst. |
Halina Nadolna |
|
Zajęcia z języka angielskiego dla uczniów gimnazjum |
Arleta Wygnalska |
|
|
Zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów szkoły podst. i gimnazjum |
Grzegorz Serafin |
|
|
Zajęcia wyrównawcze z chemii dla uczniów klasy VII i gimnazjum |
Wiesława Wiśniewska |
|
|
wtorek 23 stycznia godz. 9.00 – 13.00 |
Gry i zabawy w języku angielskim dla klas I-III szkoły podst. |
Joanna Napiórkowska |
|
Zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów szkoły podst. i gimnazjum |
Joanna Sekscińska |
|
|
„Magia filmu” – zajęcia z edukacji filmowej dla uczniów gimnazjum. |
Aneta Tarka |
|
|
Gry i zabawy logiczne. Zajęcia dla uczniów gimnazjum. |
Joanna Kuczewska |
|
|
Środa 24 stycznia godz. 9.00 – 13.00 |
Gry i zabawy świetlicowe dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum |
Wioletta Odachowska |
|
„Książki naszych marzeń” zajęcia z edukacji czytelniczej dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum |
Katarzyna Kalinowska |
|
|
Budujemy obwody elektryczne – zajęcia praktyczne z fizyki dla uczniów klasy VII i gimnazjum |
Bogusław Pietruszka |
|
|
Język niemiecki inaczej – uczymy się, powtarzamy, utrwalamy. |
Agnieszka Podsiad |
|
|
Czwartek 25 stycznia godz. 9.00 – 13.00
|
Zajęcia usprawniające pamięć i uczenie się. 9.00 – 11.00 uczniowie szkoły podstawowej, 11.00 – 13.00 uczniowie gimnazjum |
Małgorzata Dawid |
|
Programowanie – Logo, Scratch, Baltie |
Ewa Kiełczewska |
|
|
Ortografia na wesoło. Zajęcia dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej |
Maria Sosnowska |
|
|
Tajemnice sprzed wieków - odkrywamy zagadki historii. Zajęcia dla uczniów gimnazjum. |
Elżbieta Kalata |
|
|
Piątek 26 stycznia godz. 9.00 – 13.00 |
Uczymy się grać w warcaby. Zajęcia dla uczniów klas I-III szkoły podst. |
Mariola Szymańska |
|
Uczymy się grać w szachy. Zajęcia dla uczniów klas I-III szkoły podst. |
Bożena Białowąs |
|
|
Gry i zabawy edukacyjne po angielsku. Zajęcia dla uczniów klas IV - VI |
Elwira Sikora |
|
|
Gry i zabawy logiczne. Zajęcia dla uczniów klas IV – VI. |
Lidia Banach |
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
źródło: http://www.policja.pl/pol/kgp/biuro-prewencji/aktualnosci/50036,Bezpieczenstwo-podczas-ferii-zimowych.html
Wydział ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji KGP
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzymy wszystkim, aby ten wspaniały czas
upływał w rodzinnej atmosferze
i przyniósł wiele radości oraz optymizmu.
Od 04.12.2017r. obowiązuje nowy plan lekcji. Z przyczyn technicznych nie możemy go opublikować. Nowy plan lekcji dostępny jest w dzienniku elektronicznym.
8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Zabielu wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Przy wsparciu rodziców i wychowawców, uczniowie przygotowali wspólne śniadanie. Dzieci ze zdrowych składników ułożonych na talerzach robiły pyszne, kolorowe kanapki. Na stołach znalazły się także owoce, warzywa oraz mleko i jogurty. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia oraz przyczynienie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację.
Spotkanie maluchów było też okazją do zaprezentowania maskotek „Świeżaków”, które również przyczyniają się do promocji właściwych nawyków żywieniowych. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się konkurencje przygotowane przez wychowawców i uczennice starszych klas. Miały one na celu, w ramach zabawy, sprawdzenie wiedzy dzieci na temat zasad prawidłowego żywienia.
Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację dzieci różnych grup wiekowych, zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.
W tym roku Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Zabielu obchodzono 13 listopada. Przedstawienie z tej okazji pod tytułem "Wolność" zaprezentowali uczniowie klas II i III gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: Elżbiety Kalaty,Ewy Kiełczewskiej oraz Małgorzaty Dawid. Spektakl dotyczył przełomowych wydarzeń w życiu Polaków, którzy niejednokrotnie w swojej przeszłości musieli zmagać się z próbami ograniczania ich wolności.
Opisywanym wydarzeniom towarzyszyły pieśni i piosenki wykonywane przez uczniów będących członkami Szkolnego Koła Teatralnego. Wśród nich znalazły się: "Piesń I Brygady Legionów Polskich", "Siekiera motyka", "Chcemy byc sobą " zespołu Perfect. Jako ilustrację wykorzystano też fragmenty filmów: "Zakazane piosenki" oraz "Popiół i diament" Andrzeja Wajdy, a także teledysk do piosenki "Wolność" Chłopców z Placu Broni. Uczniowie prezentowali się na tle dekoracji przypominającej mur, na którym wypisano hasła z różnych okresów walki o niepodległość: "Wolność", "Solidarność", "Polska Walcząca", "Pawiak pomścimy", "Victory".
Znakomitym uzupełnieniem spektaklu było "Patriotyczne śpiewanie", w czasie którego uczniowie i nauczyciele oraz zaproszony gość - Dyrektor ZOPO - p. Stanisław Szymańczyk, wspólnie wykonali kilka pieśni. Wśród nich znalazły się: "Pałacyk Michla" czy "Przybyli ułani pod okienko”. Za przygotowanie tej części obchodów Święta Niepodległości odpowiedzialna była p. Ewa Kiełczewska.
Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem zorganizowała IX Edycję Konkursu Recytatorskiego "Jesień w poezji". Konkurs odbył się 7 listopada w bibliotece w Czerwonem.
Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Klasa I - IV
2 miejsce: Wiktor Duda
Gimnazjum
2 miejsce: Paulina Truszkowska
4 miejsce: Maja Szumkowska
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
W minioną niedzielę (5 listopada) w Szkole Podstawowej w Zabielu odbył się kolejny Jesienny Turniej Tenisa Stołowego.
W zawodach wzięło udział 65 tenisistów. Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych.
Gmina Kolno ufundowała nagrody: zawodnicy z podium otrzymali puchary i medale, a zdobywcy dalszych miejsc dyplomy .
Wyniki
Szkoły podstawowe:
Najmłodszy uczestnik – Aleks Prusinowski (7) SP 2 Kolno
Dziewczęta :
I - Zuzanna Połomska SP 1 Kolno
II – Magdalena Poreda SP Janowo
III – Wiktoria Smaka SP Czerwone
IV – Amelia Modzelewska SP 1 Kolno
Chłopcy:
I – Patryk Chrzanowski SP 2 Kolno
II – Jakub Makarewicz SP 1 Kolno
III – Norbert Zuzga SP Janowo
IV – Łukasz Chrostek SP Janowo
V – Bartosz Chodnicki SP Lachowo
VI – Damian Świderski SP Zabiele
Klasy VII i gimnazjalne:
Dziewczęta:
I – Aleksandra Banach SP Zabiele
II – Natalia Bajkowska SP Zabiele
III – Daria Remiszewska SP Zabiele
IV – Katarzyna Sekścińska SP Zabiele
Chłopcy:
I – Szymon Prusinowski SP 2 Kolno
II – Marcin Ałajko SP Zabiele
III – Kacper Boć SP Zabiele
IV – Jakub Jermacz SP Czerwone
V – Tomasz Banach SP Zabiele
VI – Krystian Kryszajtys SP Wykowo
Szkoły ponadgimnazjalne:
Dziewczęta:
I – Paulina Grzymała ZST Kolno
II – Anna Trzcinka ZST Kolno
Chłopcy:
I – Jakub Dębkowski ZST Kolno
II – Szymon Jermacz ZST Kolno
III – Tomasz Nerkowski ZST Kolno
IV – Szymon Kozioł – ZSZ Pisz
V – Jakub Dziczek ZST Kolno
VI – Mateusz Szymański ZSEiO Łomża
Open:
Kobiety:
I – Aleksandra Kowalczyk Janowo
II – Natalia Kordal Janowo
III – Joanna Sekścińska Kolno
Mężczyźni:
I – Damian Tyszka Kolno
II – Mirosław Gołaś Borkowo
III – Łukasz Banach Czerwone
IV – Szymon Rolka Kolno
V – Mateusz Wiśniewski Wykowo
VI – Mateusz Rybak Filipki Duże
Turniej finansowany jest przez Gminę Kolno i organizowany
przez UKS „ SPRINT” w Zabielu
- nagrody : I m-ce – puchar , I-III – medale , IV-VI dyplomy
- przepisy gry : przepisy PZTS ze zmianami: mecz do 2 wygranych setów, sprawy sporne rozstrzyga Sędzia Główny zawodów , system do dwóch przegranych meczów
Program :
9.00 – szkoły podstawowe ( VI klasa i młodsi )
10.30 – klasy VII i gimnazjalne
12.00 – szkoły ponadgimnazjalne
13.30 – open kobiet i mężczyzn
- inne: zapisy do poszczególnych kategorii na 20 min. przed konkurencją, uczestnicy powinni posiadać obuwie na zmianę i strój sportowy ( koszulka w innym kolorze niż biały ).
Organizator zastrzega sobie prawo do przyspieszenia rozpoczęcia gry w późniejszych kategoriach wiekowych .
17 października w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Uroki gminy Kolno zapisane w kadrze” ogłoszonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kolno „Integracja”, Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwonem i Centrum Kultury Gminy Kolno.
Nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Kategoria: uczniowie klas V-VII szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjów
II miejsce: – Natalia Bajkowska – Gimnazjum w Zabielu
Wyróżnienie: Natalia Góralczyk – Gimnazjum w Zabielu
Serdecznie Gratulujemy!
26 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabielu posprzątali Cmentarz Żydowski w Kolimagach. Czynności porządkujące zostały wykonane według zasad obowiązujących w religii i kulturze żydowskiej. Na koniec młodzież zapaliła znicze i złożyła wiązankę kwiatów ufundowane przez Gminę Kolno. Porządkowanie cmentarza odbyło się w ramach projektu edukacyjnego "Jedno Podlasie - wiele kultur" realizowanego przez uczniów klasy IIa gimnazjum pod kierunkiem p.Elżbiety Kalaty.
W prace porządkowe włączył się też Samorząd Uczniowski oraz rodzice.
W dniu 18 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego:
przewodniczący: Dawid Kopacz,
zastępca przewodniczącego: Marcin Ałajko,
skarbnik: Julia Rakowska.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego:
Katarzyna Przytuła,
Paulina Truszkowska,
Wiktoria Jermacz.
Wszystkim Serdecznie Gratulujemy!!!
21 września br. w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Zabielu. Miło nam poinformować, że funkcję tę w tym roku pełnić będą p.Ewa Kiełczewska i p.Joanna Napiórkowska. Serdecznie gratulujemy!
Powered by aSc EduPage